Ergonomické firemní židle a polohovatelné stoly


Balanční židle = zdravé dynamické sezení

Po státnicích z fyzioterapie na 3.LFUK v roce 1996 jsme s kolegy přemýšleli jakým směrem se vydat. Už v té době nás lákala hlavně PREVENCE a tak jsme se pustili do boje s větrnými mlýny. Nikoho nezajímalo, co bude za deset dvacet let. V té době se každý hnal za vidinou peněz z podnikání. Každý byl nadšen možnostmi, které nám nabízela svoboda podnikání. Nemysleli jsme na naše zdraví a to se v pozdějších letech začalo projevovat.

Začali jsme pořádat kurzy „ŠKOLY ZDRAVÝCH ZAD“ a zabývat se i úpravou pracovních míst našich klientů. Jedním z problémů, který jsme řešili, bylo zdravé sezení. Dlouho jsme na trhu postrádali židli umožňující dynamické = zdravé sezení.

Sledovali jsme vývoj sedacího nábytku a ukazovalo se, že i na sebelepší ergonomické židli se statickým sezením docházelo při dlouhodobém sezení k přetížení pohybového aparátu a tím i k špatnému sedu. Následkem byli bolesti zad a jiných částí těla. Postupem času, se na trhu začali objevovat balanční židle, které dnes považujeme v evoluci vývoje sedacího nábytku za vrchol.

K naší radosti jsme při hledání vhodných židlí, které plní naše požadavky na funkci dynamického sedu, našli dva dodavatele židlí pro zdravé sezení.
Českého výrobce židlí PEŠKA ŽIDLE – www.balancnizidle.cz
a dodavatele židlí SPINALIS - www.zdravotni-zidle.cz
Doporučujeme našim klientům a židle pro zdravé sezení a u spousty klientů v kombinaci s vhodným cvičením potíže mizí.

Ze všech případů bych rád uvedl příklad paní účetní, která tráví denně až 12 hodin v sedě za stolem a stále přes veškerou naší péči se její potíže vraceli. Přicházela s bolestmi zad v oblasti bederní a krční páteře. Doporučili jsme jí investici do balanční židle, protože dynamické sezení má velký vliv na aktivitu ochablých svalů a podporuje obnovení svalové balance. Trvalo to asi dva týdny, kdy paní účetní procházela různými stavy a někdy nás i posílala ke všem čertům. Její stav se v kombinaci s vhodným cvičení začal výrazně zlepšovat. Dnes říká o balanční židli, že je velká škoda, že o ní nevěděla dříve a nemůže vynachválit. I přes vyšší počáteční pořizovací cenu říká, že je to nejlepší investice, kterou v životě udělala. ZDRAVÍ prý máme jen jedno.

Pomocí sedu na balanční židli a vhodného cvičení můžete vyřešit velkou řadu potíží pohybového aparátu. Vyžaduje-li vaše činnost dlouhodobé sezení (více než dvě hodiny denně), pak nákup pak balanční židle doporučujeme.

Přijďte si k nám židle vyzkoušet. Vybereme a doporučíme tu nejvhodnější pro Vás.


REFERENCE

Celý list referencí »


Copyright 2015 © ZdravaZadaFirmy.cz All Rights Reserved. Created by Roman Nesvadba